Used 2012 Yellowstone RV Canyon Trail XLT 26FRKW Fifth Wheel
Amazing Deal
This unit is being Sold As IS.
Yellowstone RV Canyon Trail XLT FW w/Rear Kitchen Including Pantry, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrig., Ent. Center, Booth Dinette & Sofa Slideout, Ent. Center, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed w/Shirt Closets Both Sides, and Much More! Available Options May Include: 32" TV in Living Area,.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $5,991
Sale Price: $19,999
Stock# 21036
Interior Color: Mocha, Copper, Espresso, Viney
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | Mocha, Copper, Espresso, Viney |
| Hitch Weight | 1460 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 7550 lbs |
| Cargo Capacity | 2396 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 1Nl1YFM23C1074596 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


