Used 2013 Airstream Avenue 3500M Motor Home Class B
Avenue Class B Motor Home, Rear Lounge That Converts To Bed, Flip-Shelf, 2-Burner Range, Single Galley Sink, Storage, Toilet, 4 Swivel Chairs, Removable Table & Much More.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $19,755
Sale Price: $49,995
Stock# U2485P
Chassis: Chevy 3500
| Sleeps | 2 |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft |
| GVWR | 9600 lbs |
| Dry Weight | 8075 lbs |
| Cargo Capacity | 1525 lbs |
| Fresh Water Capacity | 33 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.0 Vortec L96 V8 |
| Chassis | Chevy 3500 |
| VIN | WD3PF4CD7C5718522 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


