Used 2013 Coachmen RV Catalina Destination Series 39FKDS Destination Trailer
Catalina Destination Trailer w/Rear King Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe w/Storage Shelves, Dresser, Private Bedroom Entry, Walk-Thru Bath w/Angle Shower w/Glass Door, Linen Closet & Toilet, Sink w/Med. Cabinet, Closet w/Shelf, Ent. Center w/Fireplace, Hutch, Patio Door, Breakfast Bar w/Stools, Lounge Chair/Sofa & Booth Dinette Slide, Front Kitchen w/Pantry, Res. Refrig., 3 Burner Range, Micro., Counter w/Overhead Storage and Soffit Lighting, Exterior Storage and Much More!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# W2689A
Interior Color: Bazinga, Chipotle, Mahki
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 40 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Bazinga, Chipotle, Mahki |
| Hitch Weight | 1350 lbs |
| GVWR | 11000 lbs |
| Dry Weight | 8960 lbs |
| Cargo Capacity | 2040 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 5ZT2CA4B9DT004150 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


