Used 2013 Coachmen RV Concord 300TS Motor Home Class C
30,163 Miles
Triple Slide Concord Class C Motor Home by Coachmen w/Rear Queen Bed Slideout, Dresser & Storage, Shower, Private Toilet Area w/Lav. & Linen Cabinet, Double Kitchen Sink, Counter Top Extension, 3 Burner Range & Sofa Slideout, Ent. Center w/32" LCD TV Above Cab Area, Booth Dinette Slideout, Refrigerator, Overhead Cabinets and Much More. Available w/450 Ford Chassis.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $5,130
Sale Price: $48,995
Stock# 113923X
Chassis: 4500 Chevy
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| GVWR | 14200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 166666 |
| Chassis | 4500 Chevy |
| VIN | 1GB6G5CG6C1166666 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


