Used 2013 Coachmen RV Freedom Express 281RLDS Travel Trailer
Couples weekender!
Freedom Express Travel Trailer by Coachmen w/Rear Living Area Including: 2 Lounge Chairs w/Overhead Cabinet & End Tables, Sofa & U-Dinette Slideout, Ent. Center, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Microwave, Refrig., Pantry, Angle Shower, Sink, Toilet & Linen/Wardrobe, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Private Bedroom Entry, Front Pass-Thru Storage and Much More!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# 10562
Interior Color: 3 Standard or 3 Liberty Editio
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | 3 Standard or 3 Liberty Editio |
| Hitch Weight | 740 lbs |
| Dry Weight | 5550 lbs |
| Cargo Capacity | 1908 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 5ZT2FETB2DA010562 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


