Used 2013 Coachmen RV Freedom Express 282BHDS Travel Trailer
Freedom Express Bunkhouse Travel Trailer by Coachmen RV w/Rear Double Bed Over Double Bed, Rear Corner Bath Including: Tub/Shower, Toilet & Sink, Private Entry, Booth Dinette & Sofa Slideout, Pantry/Wardrobe, Refrig., 3 Burner Range w/Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Ent. Center, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Overhead Storage and Much More!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# UT390193
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 737 lbs |
| Dry Weight | 5572 lbs |
| Cargo Capacity | 2086 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 5ZT2FEUB6DA009283 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


