Used 2013 Coachmen RV Leprechaun 319DS Motor Home Class C
Leprechaun Class C Motor Home w/Rear Queen Bed w/Nightstand & Wardrobe, Slideout Wardrobe, Angle Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Med. Cabinet, Refrigerator, 3 Burner Range, Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, 40" LCD TV Lift, U-Dinette & Sofa Slideout w/Overhead Above Sofa, Front Bunk Over Cab Area, and Much More!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 21162421
Chassis: Ford 450
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 12133 lbs |
| Cargo Capacity | 2367 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 40310 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 450 |
| VIN | 1FDXE4FS2CDA02549 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


