Used 2013 Coachmen RV Prism 24G Motor Home Class C - Diesel
Coachmen Prism Class C Diesel Coach w/Rear Slideout Queen Bed w/Nightstands Both Sides of Bed & Overhead Storage Cabinet, Refrig., Pantry, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, TV Overhead Cabinet, Storage Above Cab Area, J-Sofa Slideout w/Overhead Storage and Pedestal Table, Bath Including: Shower, Linen Cabinet, Toilet & Sink, Wardrobe, Step at Bath Entry and Cooktop Area, and Much More!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 9CR133
Chassis: Mercedes Sprinter
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Engine | V6 3.0L |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC7D9539133 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


