Used 2013 CrossRoads RV Rushmore Washington RF39WA Fifth Wheel
Quad Slide Rushmore Fifth Wheel, Rear Sofa, Storage/TV/Pantry/Microwave/3-Burner Range/Refrigerator Slide, Kitchen Island w/Dbl. Kitchen Sink, Lounge Chairs/Free-Standing Table & Chairs Slide, Washer/Dryer Prep, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Lav., Shower, Wardrobe/Vanity/TV Slide, Wardrobe, Queen Bed Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Fireplace, King Bed.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $800
Sale Price: $4,200
Stock# 101606
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2698 lbs |
| GVWR | 15500 lbs |
| Dry Weight | 12474 lbs |
| Cargo Capacity | 3026 lbs |
| Fresh Water Capacity | 92 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | TITLE ISSUES |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


