Used 2013 CrossRoads RV Zinger ZT25RB Travel Trailer
Single Slide Zinger Travel Trailer, Rear Bath w/Shower, Linen, Lav., Toilet, Ext. Kitchen w/Sink, Refrigerator, Ward., Pantry, Refrigerator, Microwave, 3-Burner Range, Double Kitchen Sink, Booth Dinette/Sofa Slide, Entertainment Center, Queen Bed, Dbl. Wardrobes, Overhead Cabinets Throughout, Pass Thru Storage & Much More. Available Options May Include: Grill.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 250-25A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 774 lbs |
| GVWR | 7774 lbs |
| Dry Weight | 6191 lbs |
| Cargo Capacity | 1583 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 205/75R14C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4V0TC2525DA017991 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


