Used 2013 Cruiser ViewFinder Signature Viewfinder 27rbss Travel Trailer
"Last Chance: Don't Miss This Deal!" HUGE MARK DOWN!!!!
Cruiser RV ViewFinder Signature Travel Trailer w/Rear Full Bath Including Angle Shower, Sink, Toilet & Linen Storage Above Exterior Outdoor Kitchen, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink w/Overhead Storage, Counter Space, U-Dinette & Sofa Slideout w/Overhead Storage Above Sofa, Swivel LCD TV for Bedroom & Living Room Viewing, Front Queen Lift Up Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Overhead Cabinet, Rear Outdoor Kitchen Includes Refrig., Swing Out Stove, Sink & Much More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# UT930473
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 585 lbs |
| GVWR | 7585 lbs |
| Dry Weight | 5460 lbs |
| Cargo Capacity | 2125 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5RXTC2721D2201193 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


