Used 2013 DRV Luxury Suites Mobile Suites 38 RSSB3 Fifth Wheel
Mobile Suites Fifth Wheel w/Rear Living Area Including Sofa w/End Tables & Overhead Cabinet, Sofa & Dinette w/Chairs Slide, Kitchen Island w/Dbl. Sink, Power Lift TV w/Overhead Storage/Cabinet/Range w/Conv. Oven and Refrig. Slide, Pantry, Entry Closet, Step Up to Side Aisle Bath w/Corner Shower or Tub, Linen Cabinet, Toilet, Sink w/Med. Cabinet, Front King Bed Slide w/Nightstand, Wardrobe/Washer/Dryer, Vanity w/Drawers w/TV & Storage, Front Wardrobe & More! Avail. Options May Include: Fireplace.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 1006493
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3395 lbs |
| GVWR | 18500 lbs |
| Dry Weight | 14400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 215/75R 17.5J |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 5KEFA3820D1006493 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


