Used 2013 Dutchmen RV Kodiak 161E Expandable
Kodiak Expandable by Dutchmen RV w/Front & Rear Queen Tent End Beds, Overhead Cabinet Shelf in Back & Shelf in Front, Neo-Angle Shower w/Skylight, Sink w/Overhead Storage, Toilet, Booth Dinette w/Overhead Storage, Sofa, Wardrobe/TV, Refrigerator, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Overhead Cabinets & Much More!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# RV19208A
| Sleeps | 6 |
| Length | 17 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Hitch Weight | 426 lbs |
| Dry Weight | 3086 lbs |
| Cargo Capacity | 664 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| VIN | 47CTS5C14DK171295 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


