Used 2013 Dutchmen RV Voltage V3795 Toy Hauler Fifth Wheel
WONT LAST!! Call for details! 448-206-7475
Dutchmen Voltage FW Toy Hauler w/Rear Ramp Door w/Spring Assist to 12' Cargo Area w/Side Man Door, Queen Bed Loft, Lounge Chair, TV, Glass Patio Doors to Living Area w/Pantry, Slideout 2nd Pantry/Refrig./3 Burner Range w/Micro. & Overhead Storage, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Bar Stools Plus Storage Below, Slideout Dinette/Sofa w/Extension & Table, Ent. Center w/TV, Step Up to Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Step Up to Front King Bed Slide w/Nightstand, Dresser, Closet w/Shelf & More!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 0KZ179A
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 3007 lbs |
| Dry Weight | 14081 lbs |
| Cargo Capacity | 4919 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 96 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 47CFVTV34DC662795 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


