Used 2013 Dutchmen RV Voltage V3950 Toy Hauler Fifth Wheel
Voltage FW Toy Hauler w/Rear Spring Assist Ramp Door to Cargo w/Side Entry Door, 1/2 Bath w/Kitchen Entry, Queen Bed Loft, Lounge Chair, Wash/Dryer Prep, Door to Living Area, Pantry, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Bar Stools, L-Dinette Sofa/Lounge w/Stowable Table Slide, Slideout Pantry/Refrigerator/3 Burner Range, Ent. Center w/42" TV, Step Up to Bed & Bath w/Separate Entry, Toilet, Sink, Overhead Storage, Shower, Front Queen Bed Hinged Top, Nightstands, Ward./Dresser/Ward. Slide, TV and More!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 1047B
Exterior Color: 8 Different Paint Choices
Interior Color: Slate, Sand, Desert
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Slate, Sand, Desert |
| Exterior Color | 8 Different Paint Choices |
| Hitch Weight | 3071 lbs |
| Dry Weight | 14568 lbs |
| Cargo Capacity | 4432 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 114 gals |
| Black Water Capacity | 96 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 47CFVTV35DC662241 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


