Used 2013 Fleetwood RV Bounder 36E Motor Home Class A
Double Slide Bounder Motor Home, Rear Bath w/Shower, Lav., Toilet, Queen Bed/Nightstands Slide, Ward./Pantry, Refrigerator, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, 40" LCD TV, L-Sofa/Dinette Slide, Half Bath, Ward., Dresser, 32" LCD TV, Ward., Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Ext. Entertainment Center, 3-Burner Range w/Oven, Washer/Dryer, Fireplace, Sofa Sleeper w/Air Mattress and Footrest, Facing Dinette.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $20,000
Sale Price: $59,984
Stock# 4CR130
Chassis: Ford 362Hp
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Miles | 46846 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 362Hp |
| VIN | 1F66F5DY0D0A04130 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


