Used 2013 Fleetwood RV Excursion 33A Motor Home Class A - Diesel
Single Slide Excursion Motor Home, Rear Queen Bed, Dbl. Nightstands, Wardrobe, Wardrobe w/Dresser, Washer/Dryer, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Drop Down 40" LCD TV, End Table/L-Sofa/Dinette/Pantry/Refrigerator Slide, Toilet, Med. Cab., Lav., Shower, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Bedroom 32" LCD TV, 3-Burner Range w/Oven, Washer/Dryer, Residential Refrigerator, Hide-a-Loft Drop Down Queen Bed.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $117,752
Sale Price: $57,995
Stock# BCR2925
Chassis: Freightliner XCS
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 88 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 22.5 |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 54075 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDTXDCFB2925 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


