Used 2013 Fleetwood RV Expedition 38B Motor Home Class A - Diesel
Double Slide Fleetwood Expedition Motor Home, Rear Ward., Ward., w/Shelves, 32" LCD TV., Queen Bed/Bunk Beds/Sofa w/Air Mattress/Free-Standing Dinette Wall Slide, Shower, Toilet, Lav., 32" TV/Double Kitchen Sink/3-Burner Range, Refrigerator, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Front 32" LCD TV, Stackable Washer/Dryer, Residential Refrig., U-Shaped Dinette/Sofa, Facing Dinette, Queen Bed w/Memory Foam, Queen Bed w/Air, Desk, Dual Wardrobe.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 2CR938
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 73581 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACWDT9DCFB2938 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


