Used 2013 Fleetwood RV Expedition 38B Motor Home Class A - Diesel
Double Slide Fleetwood Expedition Motor Home, Rear Ward., Ward., w/Shelves, 32" LCD TV., Queen Bed/Bunk Beds/Sofa w/Air Mattress/Free-Standing Dinette Wall Slide, Shower, Toilet, Lav., 32" TV/Double Kitchen Sink/3-Burner Range, Refrigerator, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Front 32" LCD TV, Stackable Washer/Dryer, Residential Refrig., U-Shaped Dinette/Sofa, Facing Dinette, Queen Bed w/Memory Foam, Queen Bed w/Air, Desk, Dual Wardrobe.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 27006RC
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 49500 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACWDT0DCFJ2198 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


