Used 2013 Forest River RV Blue Ridge 3025RL Fifth Wheel
Triple Slide Blue Ridge Fifth Wheel by Forest River, Rear Sofa, Ent. Ctr./40" LCD TV/Refrig./3 Burner Range/Micro. Slideout, 2-Chairs/Free-Standing Dinette Slideout, Overhead Cab. Throughout, Kitchen Island w/Storage Drawers, Dbl. Kitchen Sink, Step Up Bath/Bedroom, Corner Shower, Lav., Med. Cab., Toilet, Linen, Front Queen Bed Slideout, Vanity w/32" LCD TV Above, Ward., Shelves, Closet/Washer/Dryer Cabinet & More. Available Options May Include: Booth Dinette/Theatre Seating.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $2,496
Sale Price: $14,999
Stock# DG098741
Interior Color: 4 Choices
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Interior Color | 4 Choices |
| Hitch Weight | 2090 lbs |
| GVWR | 14090 lbs |
| Dry Weight | 11614 lbs |
| Cargo Capacity | 2476 lbs |
| Fresh Water Capacity | 73 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 4X4FBLF25DG098741 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


