Used 2013 Forest River RV Cherokee 264L Travel Trailer
Great Family Trailer!
Single Slide Cherokee Travel Trailer w/Rear Living Area Including: 2 Lounge Chairs, Overhead Storage, Slideout Sofa & Booth Dinette, Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Drawers, Ent. Center, Walk-Thru Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink w/Med. Cabinet, Front Queen Bed w/Nightstands and Wardrobes Both Sides of Bed, Private Bedroom Entry and Much More! Avail. Options May Include: Skylight Over Dinette.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $1,280
Sale Price: $11,995
Stock# TI0911A
Interior Color: Earth Tan, Golden Espresso, Le
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Interior Color | Earth Tan, Golden Espresso, Le |
| Hitch Weight | 698 lbs |
| GVWR | 7698 lbs |
| Dry Weight | 6631 lbs |
| Cargo Capacity | 1029 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 15C |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TCKB21DX114112 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


