Used 2013 Forest River RV Cherokee Vengeance 306V Toy Hauler Fifth Wheel
Cherokee Vengeance Toy Hauler FW w/Rear Ramp Door to 10' Cargo Area w/Dbl. Flip-Up Sofas w/Free Standing Table Between, TV Mount & Washer/Dryer Prep, Side Man Door, Patio Door to Living Area, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Dinette/Sofa Slide, Closet w/TV Above, Step up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Front King Bed w/Slideout Ward./Dresser/Ward., 3rd Ward. & Nightstand and Much More!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# P7590A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2015 lbs |
| GVWR | 17255 lbs |
| Dry Weight | 11301 lbs |
| Cargo Capacity | 5893 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FCTG23DY205484 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


