Used 2013 Forest River RV Cherokee Wolf Pack Sport 27WP Toy Hauler Travel Trailer
Cherokee Wolf Pack Sport Travel Trailer Toy Hauler, Rear Ramp Door, 2-Rollover Sofas, Removable Table, LCD TV, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Toilet, Lav., Med. Cab., Tub, Front Queen Murphy Bed, Double Wardrobes, Overhead Cabinets Throughout, Outside Storage, Outside LCD TV Mount & Much More. Available Options May Include: 2-Lounge Chairs.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# K3240B
| Sleeps | 4 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 930 lbs |
| GVWR | 7930 lbs |
| Dry Weight | 5639 lbs |
| Cargo Capacity | 2253 lbs |
| Fresh Water Capacity | 104 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TCTC2XDY205135 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


