Used 2013 Forest River RV Flagstaff Classic Super Lite 8528IKWS Fifth Wheel
Handy Person Special Hook and Go!Triple Slide Flagstaff Classic Super Lite Fifth Wheel, Rear Living Area w/End Tables, 2-Lounge Chairs, Free-Standing Dinette/Entertainment Center Slide, Hide-a-Bed Sofa/Refrig./3-Burner Range/Microwave Slide, Island w/Kit. Sink, Pantry, Pantry, Linen, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Linen, Garden Shower, Lav., Ward. Slide, Shirt Closet, Queen Bed, Nightstand, TV Backer, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Rear Ladder, Recliners, Fireplace, 22" TV in Bedroom
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 32650B
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 31 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1524 lbs |
| Dry Weight | 7793 lbs |
| Cargo Capacity | 1557 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4FFLD20E1857453 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


