Used 2013 Forest River RV Flagstaff Super Lite 29IKTS Travel Trailer
Triple Slide Flagstaff Super Lite Travel Trailer, Rear Entertainment Center, Bunk Bed Slide, Wardrobe, Dinette/Hide-A-Bed Sofa Slide, Entertainment Center, Shirt Closet, Nightstand, Bed, Wardrobe, 3-Burner Range/Microwave/Refrigerator Slide, Pantry, Wardrobe, Lav., Med. Cab., Toilet, Tub, Overhead Cabinet Throughout, Pass Thru Storage & Much More. Available Options May Include: RVQUE Gas Grill, Swing Arm TV in Bedroom.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $11,996
Sale Price: $7,999
Stock# 1CR185B
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Hitch Weight | 892 lbs |
| Dry Weight | 6476 lbs |
| Cargo Capacity | 1378 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 14 |
| VIN | 4X4TFLE2XDD123160 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


