Used 2013 Forest River RV Rockwood Roo 233S Expandable
"Guaranteed, Lowest Prices in California" 3 QUEEN BED/ TV !!
Single Slide Rockwood Roo, Expandable Rear, Front & Side Beds, Rear Bath w/Corner Shower, Toilet, Lav., Med. Cab., Ward., Pantry Below Side Bed, Refrigerator, "U" Dinette Slide, Sofa, Entertainment Center, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Pantry, Overhead Cabinets Throughout, Ext. Storage & Much More.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# 39294
Interior Color: Austin, Riviera, Seagrass
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Interior Color | Austin, Riviera, Seagrass |
| Hitch Weight | 647 lbs |
| GVWR | 5764 lbs |
| Dry Weight | 4351 lbs |
| Cargo Capacity | 1833 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14 |
| VIN | 122944 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


