Used 2013 Forest River RV Rockwood Signature Ultra Lite 8280WS Fifth Wheel
Rockwood Fifth Wheel Signature Series w/Double Slide Outs and Rear Kitchen Including Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Microwave, 2 Barrel Chairs, End Table w/Lamp, Ent. Center, Booth Dinette/Sofa Slide, Queen Bed w/Overhead Storage, Nightstand & Shirt Closet, Flip Up TV, Garden Shower, Lav. w/Med. Cabinet & Toilet, Awning, Pass-Thru Storage & More! Available Options May Include: Rear Ladder, C'Top Ext., Ceiling Fan, Flat Screen TV in Bedroom
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 858
Interior Color: London Sky, Taylor Sand, Manha
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Interior Color | London Sky, Taylor Sand, Manha |
| Hitch Weight | 1046 lbs |
| Dry Weight | 7130 lbs |
| Cargo Capacity | 1820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 858 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


