Used 2013 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2703WS Travel Trailer
Triple Slide Rockwood Ultra Lite Travel Trailer, Rear Entertainment Center, Hide-a-Bed Sofa/Refrigerator/3-Burner Range/Microwave Slide, Dbl. Kitchen Sink, C' Top Ext., King U-Dinette Slide, Pantry, Garden Shower, Lav., Med. Cab., Toilet, Pantry w/Linen Below, Wardrobe Slide, Bed, Dbl. Nightstand, Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: RVQUE Gas Grill, Rear Ladder.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $913
Sale Price: $10,987
Stock# 1052-25C
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Hitch Weight | 621 lbs |
| Dry Weight | 6145 lbs |
| Cargo Capacity | 1438 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 14 |
| VIN | 4X4TRL23DD122233 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


