Used 2013 Forest River RV Rockwood Wind Jammer 3008W Travel Trailer
Double Slide Wind Jammer w/Rear Queen Bed w/Nightstands Slide, End Table, Dbl. Ward., Vanity w/Drawer, Lav., Linen, Toilet, Garden Shower, Ward., Ent. Center, Sofa/Dinette Slide, Refrig. w/Shelf Above, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Bar Stools, 2-Lounge Chairs, Removable Table, End Table, Overhead Cabinets Throughout, Awning & Much More. Available Options May Include: Rear Ladder, Gas Grill, Recliners.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# W2654C
Interior Color: Austin, Riviera, Seagrass
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Austin, Riviera, Seagrass |
| Hitch Weight | 894 lbs |
| GVWR | 8650 lbs |
| Dry Weight | 6950 lbs |
| Cargo Capacity | 1700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TRLF26D1848035 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


