Used 2013 Forest River RV Salem Hemisphere 312QBUD Travel Trailer
Double Slide Salem Hemisphere Travel Trailer, Rear Bunk Bed Slide, Bunk Above w/Wardrobe Below, Toilet, Lav., Med. Cab., Tub, Pantry, Refrigerator, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Ent. Center, Queen Bed, Wardrobe, Nightstand, Sofa/U-Dinette Slide, Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout, Large Pass Thru Storage, 21' Awning & Much More. Available Options May Include: Exterior Kitchen.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $2,000
Sale Price: $12,900
Stock# UT2133
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 855 lbs |
| Dry Weight | 6840 lbs |
| Cargo Capacity | 2601 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | 15 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


