Used 2013 Forest River RV Sierra 355RE Fifth Wheel
1 year RV Complete Included With 14 Nights of Camping on US!
Forest River Sierra Fifth Wheel w/Rear Entertainment, Slideout Sofa, Opposite Slideout Theater Seating & Free Standing Dinette, Ceiling Fan, Counter Area w/Bar Stools, Slideout Refrig. & 3 Burner Range w/Micro., Pantry, Peninsula w/Dbl. Sink, Overhead Cabinets, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet, Slideout Linen & Dbl. Sinks w/Med. Cabinet, Front King Bed, Dresser w/TV Hook-up Above, Wardrobe w/Shelves & Wash/Dryer Prep, Lg. Pass-Thru Storage & Much More!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# UT13417
| Sleeps | 4 |
| Slides | 5 |
| Length | 40 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft |
| Hitch Weight | 2150 lbs |
| Dry Weight | 11838 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSEM24DJ038516 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


