Used 2014 Airstream Interstate Lounge 3500 Motor Home Class B
"Adventure Awaits—with Special Financing Discounts at Blue Compass RV!"
The Interstate lounge motor home by Airstream offers swivel seats and a removable table.
On one side of the motor home you will find a sink, two burner range, and seat with a removable table in front of the seat. Along the rear wall there is a lounge. The opposite side of the motor home has an ottoman, wardrobe, and a wet bath with sink and shower.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# UM280301
Chassis: Sprinter 3500 Series
| Sleeps | 2 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 8860 lbs |
| Cargo Capacity | 2286 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 53577 |
| Engine | Mercedes-Benz 3.0L |
| Chassis | Sprinter 3500 Series |
| VIN | WD3PF4CD3E5918557 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


