Used 2014 Airstream Sport 22FB Travel Trailer
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
The Sport 22FB travel trailer by Airstream offers a rear bath and a front bedroom.
As you enter the travel trailer, in the rear you will find the bathroom with a shower, sink, and toilet.
One side of the travel trailer has a u-dinette and table, while the opposite side offers a storage cabinet, LED TV, refrigerator, two burner range, sink, and lots of extra counter space.
In the front, you will find a bed with a nightstand on one side of the bed.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 1FA341A
Interior Color: 3
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 393 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3634 lbs |
| Cargo Capacity | 866 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| VIN | 1STVRTF11EJ530123 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


