Used 2014 Coachmen RV Freelander 26QB Ford 450 Motor Home Class C
Coachmen Freelander Class C Coach w/Rear Queen Bed w/Overhead Storage, Wardrobe, Angle Shower, Pantry, Private Toilet Area w/Sink & Med. Cabinet, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave Above & Sofa Slideout, Booth Dinette & 57x95 Bunk Over Cab And Much More! Available Options May Include: Chevy 4500 Chassis, 24" TV.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 263025
Chassis: Ford 450
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 43000 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 450 |
| VIN | 1FDXE4FS7DDA39551 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


