Used 2014 Coachmen RV Leprechaun 220QB Ford 350 Motor Home Class C
Has a Generator! Come and See!
Leprechaun Class C Motor Home w/Rear Corner Queen Bed w/Overhead Storage 2 Sides, Rear Corner Bath w/Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Med. Cabinet, Shirt Closet, Refrigerator, 3 Burner Range, Microwave, Round Kitchen Sink, C-Top Extension, Wardrobe/Pantry/U-Dinette Slideout, Bunk Over Cab Area and More! Available Options May Include: Ent. Center IPO Bunk Over Cab, Sofa w/2 Pedestal Tables , Recliners IPO Booth Dinette, Ford F350 Chassis.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# C1252
Chassis: Ford 350
Exterior Color: Standard, Partial, Harbor Mist
Interior Color: Copper Geo, Redwood, Zanzibar
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Interior Color | Copper Geo, Redwood, Zanzibar |
| Exterior Color | Standard, Partial, Harbor Mist |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 10300 lbs |
| Cargo Capacity | 2460 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Generator | Onan 4500 |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 36575 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 350 |
| Available Beds | 3 |
| Refrigerator Type | Absorption |
| VIN | 1FDWE3FS5DDA28537 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


