Used 2014 Coachmen RV Leprechaun 319DS Ford 450 Motor Home Class C
NO HIDDEN FEES EVER!! NO DEALER FEES!!
Leprechaun Class C Motor Home w/Rear Queen Bed w/Nightstand & Wardrobe, Slideout Wardrobe, Angle Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Med. Cabinet, Refrigerator, 3 Burner Range, Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, 40" LCD TV Lift, U-Dinette & Sofa Slideout w/Overhead Above Sofa, Front Bunk Over Cab Area, and Much More!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $10,000
Sale Price: $39,995
Stock# U87444
Chassis: Ford 450
Exterior Color: Standard, Partial, Harbor Mist
Interior Color: Copper Geo, Redwood, Zanzibar
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Copper Geo, Redwood, Zanzibar |
| Exterior Color | Standard, Partial, Harbor Mist |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 12133 lbs |
| Cargo Capacity | 2367 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 47250 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 450 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


