Used 2014 CrossRoads RV Sunset Trail Reserve ST32BH Travel Trailer
The Sunset Trail Reserve ST32BH travel trailer by CrossRoads RV offers double slides and a rear bunk house.
As you enter the travel trailer, to the right there is a front bedroom with a queen bed and wardrobes on either side of the bed.
The main living area offers a slide with a sofa and a super booth dinette. Next to the slide you will find a wardrobe and pantry. The opposite side of the trailer has a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. Along the front of the living area you will find an entertainment center.
The side aisle bath has a linen cabinet, shower, sink, and toilet. There is also a private entrance from the bathroom outside.
In the rear you will find the bunk house. This is a room that your kids are sure to enjoy. There is a sofa slide with a flip-up bunk above the sofa. The other side of the room has an entertainment center.
Outside you can even enjoy the exterior kitchen which offers a refrigerator, sink, and an optional grill.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 414-24514
Interior Color: Chestnut, Cinnabar, Espresso
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | Chestnut, Cinnabar, Espresso |
| Hitch Weight | 914 lbs |
| GVWR | 9714 lbs |
| Dry Weight | 7204 lbs |
| Cargo Capacity | 2510 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


