Used 2014 Cruiser Fun Finder F-189FBS Travel Trailer
Step into the Fun Finder F-189FBS to find a closet, space for a TV and a wardrobe immediately to your left.
The far rear corner holds a bathroom with toilet, corner shower, medicine cabinet and sink.
Continuing around, a slide out holds a jack-knife sofa, a table in front and overhead corner shelves.
Across the front, a queen bed has an overhead cabinet bunk above it.
The kitchen along the entry wall holds a refrigerator, two burner cook top, double sink, overhead microwave and overhead cabinets.
Outside across the front, you will find full pass thru storage.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $3,000
Sale Price: $10,999
Stock# 48808
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 18 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 290 lbs |
| Dry Weight | 3155 lbs |
| Cargo Capacity | 2735 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 5RXTA1829E1029386 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


