Used 2014 Cruiser Fun Finder F-215WSK Travel Trailer
Cruiser offers the Fun Finder F-215WSK travel trailer with an outdoor kitchen and an L-sofa that is great for lounging and dining.
The front bedroom provides a queen size bed with lift up storage, wardrobes at each side of the bed and overhead cabinets between them. At the foot of the bed, sliding walls offers privacy with a TV swivel in the center for easy viewing from the bedroom or living area.
The far wall holds a slide out with an L-sofa and table. A pantry is on an interior wall.
A rear corner bath includes a vanity sink, corner shower, toilet and linen storage.
The kitchen includes a refrigerator, three burner range with oven, overhead microwave, double sink and overhead cabinets.
At the rear, you will find an outside kitchen that includes a refrigerator, overhead cabinet, sink and two burner cook top. At the front, you will find full pass thru storage.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $999
Sale Price: $12,991
Stock# 28292
Interior Color: Tuscan Spice, Mystic Quartz, R
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Tuscan Spice, Mystic Quartz, R |
| Hitch Weight | 360 lbs |
| Dry Weight | 4355 lbs |
| Cargo Capacity | 1605 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5RXTA2126E1028292 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


