Used 2014 Dutchmen RV Aspen Trail 1500BH Mini Travel Trailer
This Aspen Trail Mini travel trailer 1500BH by Dutchmen features a rear corner bath and set of bunk beds.
Step inside and find a booth dinette with overhead storage above. Rear corner bunk beds are just inside the entry door to the left. There is a closet at the end of the bunks for storage and TV hook-up also.
The convenient rear corner bath features a tub with skylight and toilet.
Cook light meals and snacks with the kitchen amenities provided. You have a pantry for dry goods, a 2 burner cook-top, kitchen sink and microwave with overhead storage and much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $500
Sale Price: $7,995
Stock# 024170A
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Hitch Weight | 357 lbs |
| Dry Weight | 2975 lbs |
| Cargo Capacity | 1085 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| VIN | 47CTATH27EM453211 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


