Used 2014 Dutchmen RV Aspen Trail 2500BH Travel Trailer
Aspen Trail Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Double Bed w/Bunk Above, Rear Corner Bath w/Linen Cabinet, Tub/Shower, Toilet & Sink, Wardrobe, Booth Dinette w/Storage Above, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Front Queen Bed w/Shirt Closets Both Sides of Bed, Mega Storage and Much More!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 998-25B
| Sleeps | 7 |
| Length | 25 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 566 lbs |
| Dry Weight | 4357 lbs |
| Cargo Capacity | 3243 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 47CTATL28EM449921 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


