Used 2014 Fleetwood RV Expedition 40X Motor Home Class A - Diesel
Stepping inside the 40X Expedition motor home by Fleetwood, you will be impressed with all of the space that is available. To the left of the entrance is a slide with a refrigerator, three burner range, microwave, double kitchen sink, dual recliners, and end table. The opposite side of the motor home has another slide with free-standing dinette and sofa. You can enjoy watching tv on the 46" LED tv.
Proceeding toward the rear of the motor home, you will come to a bathroom. Inside you will find a sink, linen cabinet, corner angle shower, and toilet.
The bedroom features a king size bed slide, wardrobe, washer and dryer, and 32" LED tv.
You can choose a few options, such as a front 32" LCD tv, exterior entertainment center, three burner cooktop, stackable washer and dryer, residential refrigerator, expandable l-sofa, u-shaped dinette/sofa, facing dinette, and king bed with air mattress.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $10,015
Sale Price: $98,785
Stock# 210045
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 8 in |
| Ext Width | 12 ft 10 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 39216 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACWDT1ECFU4742 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


