Used 2014 Forest River RV Charleston 430FK Motor Home Class A - Diesel
The Charleston 430FK motor home by Forest River offers quad slides and plenty of room for all of your family.
As you enter the motor home, on the left side there is a slide with a refrigerator, table, and lounge chair. The opposite slide offers a set of pullout drawers, three burner range, double kitchen sink, and an extendable sectional sofa slide. Along the rear wall there is a 32" LED TV for you to enjoy.
The bathroom offers a toilet, corner shower and a slide with a stackable washer and dryer, and sink.
In the rear you will find the bedroom with a king bed slide, large rear wall wardrobe, and an additional slide with a chest of drawers, and a TV.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $242,248
Sale Price: $119,995
Stock# HCR0072
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | P275/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins ISL 8.9 L |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCHCYXECFH0072 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


