Used 2014 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22BH Travel Trailer
Grey Wolf Travel Trailer w/Rear Corner Bath w/Tub Shower, Lav., Rear Corner Double Bed w/Bunk Above, Wardrobe, LCD TV Mount & Overhead Storage Cabinets Above Booth Dinette, Front Rollover Sofa/Bed w/Armrests, Wardrobes, Double Kitchen Sink, 4 Burner Range, Microwave, Refrigerator, Pantry, Front & Rear Exterior Storage, Overhead Cabinets, and Much More!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 83425C
| Sleeps | 6 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 547 lbs |
| GVWR | 7566 lbs |
| Dry Weight | 4181 lbs |
| Cargo Capacity | 3385 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TCKX28ET181209 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


