Used 2014 Forest River RV Cherokee Wolf Pack Sport 21WP Toy Hauler Travel Trailer
If you are looking for a front cargo area, then check out the 21WP Cherokee Wolf Pack Sport toy hauler travel trailer by Forest River. There is an 8' x 8' cargo area, which provides much room for your off-road toy.
Inside the travel trailer, to the right is a wardrobe, and a double bed with a bunk above.
The bathroom offers a toilet, sink, medicine cabinet, and large tub.
The kitchen area has a refrigerator, double kitchen sink, microwave, and three burner range. In the rear you will find a u-shaped dinette and across from the dinette is a sofa.
You will also find a king bed slide. There is a LCD tv mount near the dinette and an outside LCD tv mount.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 24T9508A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 604 lbs |
| GVWR | 7604 lbs |
| Dry Weight | 5993 lbs |
| Cargo Capacity | 1611 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TCTW21EX116461 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


