Used 2014 Forest River RV Georgetown XL 378TSF Motor Home Class A
NEW RECLINER, CAPTAIN CHAIRS, FRIDGE!!This 378TSF Georgetown XL motor home by Forest River offers so much living space. Stepping inside the model to the right there is a slide with a dinette and 40" tv and fireplace in the corner. The opposite slide has an Euro recliner, hide-a-bed sofa, three burner range, and microwave slide. Proceeding through the motor home you will find a double kitchen sink, and a refrigerator and pantry.
Down the hallway you will see that this model has a private toilet area. Across the hall is a sink and corner shower.
In the bedroom you will find a queen size bed and nightstands slide. There is also a nice size wardrobe for hanging your clothes.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home. If you like, there is the option to add a tv in the bedroom as well as add a washer and dryer.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $85,837
Sale Price: $58,721
Stock# A08084
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 24000 lbs |
| Cargo Capacity | 3760 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 255/80R22.5 |
| Furnace BTU | 55000 btu |
| Miles | 53000 |
| VIN | 1F66F5DY6D0A08084 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


