Used 2014 Forest River RV Rockwood Wind Jammer 2618W Travel Trailer
Front Kitchen with lots of Storage, Double Slide, Queen Bed Slideout, Large Garden Shower, Aluma Frame Super Structure, Fiberglass Exterior, New Tires, Extra Clean!!
The Rockwood Wind Jammer 2618W travel trailer offers two slides and a v-nose front kitchen.
Stepping inside the kitchen is located to the right. You will find a three burner range, microwave, large sink, refrigerator and counter space. There is a slide with a hide-a-bed sofa and pantry. Across from the sofa you will enjoy the dinette and LCD TV.
The bathroom has a linen cabinet, garden shower, sink, medicine cabinet, and toilet. There is a convenient pocket door which leads into the bedroom from the bathroom.
In the rear of the travel trailer, you will find the bedroom. The bedroom is quite spacious. There is a queen bed slide, and wardrobe with drawers.
You can even choose a few options to make your travel trailer even better, such as a wall mount TV in the bedroom, a gas grill outside, and a rear ladder.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 6175T
Interior Color: Churchill, Hampton, Kensington
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Churchill, Hampton, Kensington |
| Hitch Weight | 638 lbs |
| Dry Weight | 5985 lbs |
| Cargo Capacity | 1665 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TRLB23E1858819 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


