Used 2014 Forest River RV Stealth EVO 2050 Travel Trailer
The EVO 2050 travel trailer by Forest River offers double slides and a rear bath.
Stepping inside the travel trailer, to the left there is a wardrobe. To the right you will find a slide with a three burner range, microwave, and refrigerator. The opposite side of the trailer has a u-dinette slide. In the kitchen you will also find a kitchen island with a double kitchen sink. There is also a swivel box which is ideal for watching your favorite moves or TV.
The bedroom greets you with a queen bed and wardrobes on either side of the bed.
In the rear, you will find the bathroom. There is a toilet, corner shower with an optional glass door and a sink.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 47719
Interior Color: Mocha
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | Mocha |
| Hitch Weight | 617 lbs |
| Dry Weight | 5023 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| VIN | 4X4TSJW24EC011797 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


