Used 2014 Forest River RV Vengeance Super Sport 19V Toy Hauler Travel Trailer
TOY HAULER - SOFA - FREE STANDING TABLE - DOUBLE BED + MORE - CALL US TODAY @ 920-933-5545
The 19V Super Sport Vengeance toy hauler travel trailer by Forest River offers easy loading and unloading of your off-road toy with the rear ramp door.
In the rear, you will find a flip-up sofa and free standing table.
The kitchen offers a double kitchen sink, three burner range, and a refrigerator.
In the front of the travel trailer, you will find a double bed with a shirt closet.
The bathroom has a toilet, tub, and linen closet. Just outside of the bathroom is a sink with a medicine cabinet.
There is plenty of overhead cabinets throughout the toy hauler, as well as outside storage. Outside you will even find a TV mount.
You can even choose an optional lounge chair, if you want.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $8,901
Sale Price: $16,995
Stock# SF815093B
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Hitch Weight | 945 lbs |
| GVWR | 7945 lbs |
| Dry Weight | 5166 lbs |
| Cargo Capacity | 2779 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TVGU23FY206887 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


