Used 2014 Forest River RV Work and Play 30WRS Toy Hauler Travel Trailer
The Work and Play 30WRS toy hauler travel trailer by Forest River offers a large cargo area to store and haul your favorite off road toys.
As you enter the travel trailer, to the left there is a sofa slide. On the opposite side of the trailer you will find a refrigerator, three burner range, microwave, and double kitchen sink.
The bathroom has a toilet, shower, and sink.
In the front bedroom there is a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 013274B
Interior Color: Geo Sapphire, Rendezvous Grey,
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Interior Color | Geo Sapphire, Rendezvous Grey, |
| Hitch Weight | 1328 lbs |
| GVWR | 13328 lbs |
| Dry Weight | 8279 lbs |
| Cargo Capacity | 4990 lbs |
| Fresh Water Capacity | 110 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TWPF20EB014161 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


